Człuchów obchody Święta Policji w Człuchowie - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Człuchowie

Wiadomości

Człuchów obchody Święta Policji w Człuchowie

Data publikacji 24.07.2019

Dziś o godzinie 10.00 w murach średniowiecznego zamku w Człuchowie odbyła się uroczysta gala z okazji Święta Policji połączona z obchodami 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Podczas uroczystej akademii awanse na wyższe stopnie otrzymało 26 policjantów. W uroczystościach uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis, przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz instytucji współpracujących z Policją.

Uroczyste obchody policyjnego święta w Człuchowie połączone były z przypadającą w tym roku 100. rocznicą powstania Policji Państwowej i rozpoczęły się od uroczystej akademii w sali średniowiecznego zamku. Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Człuchowie przywitał zebranych gości i funkcjonariuszy, opowiedział o służbie w Policji i podziękował policjantom za poświęcenie i zaangażowanie w służbie. Funkcjonariusze z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Roberta Sudenisa oraz Komendanta Powiatowego Policji w Człuchowie mł.insp. Tomasza Kąkolewskiego otrzymali odznaczenia resortowe i odebrali nominacje na wyższe stopnie. Awanse na wyższe stopnie otrzymało 26 policjantów. Funkcjonariusze: kom. Mariusz Józefowicz, mł.asp. Mateusz Komenda, sierż. Michał Szymanówka i sierż.sztab. Daniel Janusz zostali uhonorowani przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów medalem okolicznościowym - Krzyżem Niepodległości z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Okolicznościowym dyplomem uhonorowano również Panią Urszulę Grabowską specjalistę Zespołu Wspomagającego KPP w Człuchowie.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego insp. Robert Sudenis podziękował wszystkim podległym funkcjonariuszom oraz pracownikom Policji za rzetelną i oddaną służbę. Podziękował również za owocną współpracę innym służbom oraz władzom miasta i gminy. Życzył wszystkim sukcesów zarówno w pracy jak i życiu prywatnym.

Zaproszeni goście składali kwiaty na ręce komendanta dziękując policjantom za ciężką służbę, gratulowali sukcesów oraz życzyli, wytrwałości, zdrowia i szczęścia. Uroczystości zakończono wspólnym zdjęciem.